
CSS container queries
A CSS grid layout óta kevés világmegváltó újdonság érkezik, a CSS container queries azonban ezek közé tartozik.
Tovább olvasom20 éve foglalkozom weboldalak, felhasználói felületek tervezésével, kódolásával és WordPress sablonok készítésével. Dolgozom magánszemélyeknek, fejlesztő cégeknek, multiknak, állami szervezeteknek és reklámügynökségeknek is.
Minden ami kódolással kapcsolatos, HTML, CSS, Bootstrap, parallax scrolling, animációk.
A CSS grid layout óta kevés világmegváltó újdonság érkezik, a CSS container queries azonban ezek közé tartozik.
Tovább olvasomCSS változók használatával átláthatóbbá tehetjük a forráskódot. A megvalósításhoz a var() függvényt használjuk.
Tovább olvasomA CSS scroll snap segítségével snap point-okat hozhatunk létre, és a görgetés során ezeknél a pontoknál fog megállni a scrollbar.
Tovább olvasomA videóban megnézzük, hogyan tudunk natív CSS-sel egyszerű 12 oszlopos grid-et létrehozni.
Tovább olvasomAz alábbi videó bemutatja a Bootstrap általános használatát. Bootstrap verzió: v5.1.3
Tovább olvasomAz alábbi módszerrel a viewport-hoz igazíthatjuk a betűméretet, sorközöket, vagy akár margókat is.
Tovább olvasomKéprotáló carousel készítéséhez nem feltétlenül van szükség JavaScript-re. Néhány sor CSS-sel is látványos eredményt érhetünk el.
Tovább olvasomA táblázatok megjelenítésére mobil eszközön több lehetőség létezik, ezek közül mutatok most kettőt a videóban.
Tovább olvasomEbből a 13 leckéből álló 7 órás videóból megtanulhatod a webdesigner szakma alapját, a HTML + CSS kódolást. Az anyagok ugyanúgy egymásra épülnek, mint a webdesign tanfolyamoknál.
Tovább olvasomA shape-outside CSS property használatával egyszerűen körbe tudunk folyatni szöveggel bármilyen alakzatot vagy képet.
Tovább olvasomVektorgrafikus képeket akár elemenként is animálhatunk.
Tovább olvasomA box-sizing CSS3 tulajdonsággal tudjuk megadni, hogy az adott elem szélessége hogyan kerüljön kiszámításra.
Tovább olvasomRengeteg mértékegység létezik a betű- és egyéb méretek megadására. Az abszolút egységek mérete nem függ a szülő elemtől, míg relatív megadás esetén a betű mérete valamelyik felette található elem betűméretétől függ.
Tovább olvasomHTML5 banner, CSS3, transition, animáció, keyframes, meg minden, amit akartok.
Tovább olvasomA custom select után, itt a custom radio és custom checkbox is.
Tovább olvasomA legkisebb mértékben sem támogatom a videóban ismertetett megoldások használatát, de sajnos néha rá vagyok kényszerülve.
Tovább olvasomEzt a kódrészt mostanában készítettem és gondoltam megosztom veletek, hátha valakinek hasznára lesz egyszer.
Tovább olvasomFelbontásfüggetlen menü, mely mobil eszközön összeugrik és hamburger ikonnal nyitható.
Tovább olvasomTudtátok, hogy CSS-el bármilyen méretű és formájú háromszög megrajzolható? Alig néhány sornyi kód, ráadásul cross browser megoldás.
Tovább olvasomEz a rész valamiért teljesen kimaradt a korábbi HTML+CSS videókból, úgyhogy most megnézzük mi a különbség a static, absolute, relative és fixed pozicionálás között.
Tovább olvasomBevezetés a CSS3 animáció világába. Micsoda megváltás lesz, ha mindenki HTML5 + CSS3 támogató böngészőt fog végre használni.
Tovább olvasom